Sterylizacja UV-C

Naświetlanie wody promieniami UV-C jest nowoczesną i bardzo skuteczną metodą jej sterylizacji. Odpowiednio dobrana moc żarnika pozwala na wyeliminowanie ponad 99.99% bakterii i wirusów. Jest to szczególnie istotne w branży spożywczej czy kosmetycznej. Promieniowanie UV-C nie zmienia właściwości fizycznych wody.

Jak działa promieniowanie UV-C

Promieniowanie UV-C jest fragmentem promieniowania UV. Najsilniejsze działanie bakteriobójcze przypada na długość fali ok. 254 nm. Im dłużej woda wystawiona jest na działanie promieniowania tym większa pewność, że wszystkie zagrożenia zostały wyeliminowane. Promieniowanie UV-C jest również groźne dla ludzi, dlatego wszystkie lampy sterylizacyjne są zamknięte w szczelnej obudowie ze stali nierdzewnej.

 

Sterylizacja UV-C wody demineralizowanej

Woda demineralizowana pochodząca z odwróconej osmozy nie zawiera żadnych wirusów ani bakterii, gdyż nie są one w stanie przejść przez membranę osmotyczną. Dlatego też, sterylizacja promieniami UV-C, którą wykonujemy jest jedynie działaniem profilaktycznym. Wiemy jednak, że nasi Klienci wykorzystują naszą wodę do produkcji np. kosmetyków, dlatego też stawiamy na 200% zabezpieczenia. Gwarantujemy, że nasza woda demineralizowana będzie pozbawiona jakichkolwiek bakterii czy wirusów.