Stacje odwróconej osmozy ENRO

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowoczesnych stacji odwróconej osmozy ENRO zapraszamy na naszą stronę www.enfoss.eu

Kompletna stacja demineralizacji wody
N

Elektroniczny pomiar przepływu

Tradycyjne rotametry zostały zastąpione przez precyzyjne elektroniczne przepływomierze. Dzięki temu sterownik może nadzorować i w porę reagować na stany awaryjne.

N

Układ zmiękczania wody surowej

Przed podaniem surowej wody na membrany osmotyczne należy ją zmiękczyć. Zamiast stosować kłopotliwe zmiękczacze jonowymienne zastosowaliśmy zmiękczanie chemiczne za pomocą dozowanego antyskalantu.

N

Niskie zużycie energii elektrycznej

Nowoczesna budowa pozwoliła na znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej do poziomu 600 l/kWh.

N

Pełna recyrkulacja

Charakterystyka membran osmotycznych wymusza stosowanie pełnej recyrkulacji. W prawidłowo zaprojektowanych systemach w obiegu cyrkulacyjnym musi krążyć 6 razy więcej wody niż ilość wody uzdatnionej. Brak cyrkulacji wiąże się z koniecznością wymiany membran nawet co 2 tygodnie. Skutkuje to zatrzymaniem pracy maszyny.

Przykładowe instalacje odwróconej osmozy

Nasi Klienci chwalą nas za terminową dostawę oraz za niezawodność naszych urządzeń

Hydrofor do wody demineralizowanej z stali nierdzerwnej

Wbudowany hydrofor

Każda nasza stacja osmozy wyposażona jest w hydrofor niezbędny do uzyskania wody demineralizowanej pod ciśnieniem. Standardowy hydrofor wyposażony jest w pompę podnoszącą ciśnienie do 3 bar. Opcjonalnie możemy zastosować pompę o ciśnieniu 8 bar.

Układ zmiękczający wodę surową

Wszystkie nasze stacje wyposażone są standardowo w układ do zmiękczania wody surowej. Układ składa się z pompy dozującej oraz precyzyjnego przepływomierza. Pompa dozująca podaje antyskalant w odpowiedniej ilości w zależności od twardości wody surowej.
Antyskalant w odwróconej osmozie
Kolorowy ekran LCD w systemie odwróconej osmozy ENRO. Pozwala na odczyt aktualnych wartości oraz nastawę parametrów demineralizacji wody

Kolorowy, dotykowy ekran LCD

Zastosowany w naszej stacji demineralizacji ekran LCD pozwala na łatwy odczyt aktualnych parametrów pracy. Na ekranie pokazywane są przepływy, przewodność i temperatura czy prąd pomp. Interfejs dotykowy pozwala na łatwą zmianę ustawień i konfigurację stacji RO.

Pobierz katalog serii ENRO

Więcej szczegółów oraz informacje techniczne znajdziesz w naszym katalogu PDF