woda oczyszczona w cysternie

Woda oczyszczona / demineralizowana

Chociaż woda jest powszechnym pierwiastkiem, o którym wszyscy wiemy, istnieją różne rodzaje wody dostępne do różnych zastosowań: woda naturalna, zwykła woda z kranu, woda butelkowana, woda pitna,woda przemysłowa (hydrantowa), woda demineralizowana i destylowana. 

W przypadku stosowania wody przemysłowej stopień zanieczyszczenia wody jest dodatkowo podwyższony, co utrudnia stosowanie nawilżacz. Nawet w wodzie naturalnej i kranowej woda nie jest całkowicie czysta. Składniki twardości, takie jak wapń i składniki soli, (sód lub krzemionka), są rozpuszczane. Może to powodować problemy z maszynami przemysłowymi podczas używania tego rodzaju wody do produkcji ze względu na białe latające cząstki (minerały).

To jest powód, dla którego wiele branż używa wody oczyszczonej / zdemineralizowanej zamiast wody z kranu. Czystość wody wyraża się ogólnie przewodnictwem tej wody (łatwość przewodzenia energii elektrycznej). Jeśli woda jest naładowana składnikami resztkowymi, takimi jak minerały, ułatwi to przepływ energii elektrycznej. Mówiąc inaczej im czystsza woda tym gorzej przewodzi prąd. Parametr przewodności wody demineralizowanej określa jej jakość. 

Co to jest woda oczyszczona?

Woda oczyszczona to woda, która przeszła proces mający na celu usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Surowa woda (kranowa), nawet jeśli woda jest bezbarwna i przezroczysta, zawiera wiele składników.

Na przykład :

  • Materiały różne (śmieci, kurz, glina, piasek żelazny itp.)
  • Życie wodne (bakterie, mikroorganizmy itp.)
  • Materia organiczna (algi lub drzewa rozkładane przez działanie mikroorganizmów, organiczne detergenty przedostające się do natury itp.)
  • Sole nieorganiczne (składniki twardości, takie jak wapń, zasolenie, rozpuszczone żelazo itp.)
  • Gaz (dwutlenek węgla, tlen, siarkowodór itp.)

Główne właściwości oczyszczonej (demineralizowanej) wody

Wytwarza mniej składników resztkowych. Rzeczywiście, jeśli woda zawiera wiele składników mineralnych, powstanie kamień i zakłóci płynną pracę maszyn. Jeśli chodzi o nawilżanie, tworzenie się kamienia ma negatywny wpływ, co prowadzi do zmniejszenia wydajności wymiennika ciepła, zwiększonego zużycia energii, zatykania rur i dysz.

 Woda oczyszczona

Istnieje również ryzyko obecności w wodzie cząstek organicznych lub bakterii, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia Ponieważ oczyszczona woda ma bardzo mało zanieczyszczeń, rozwiąże większość tych problemów.

Oczyszczona woda jest dobrym rozpuszczalnikiem. Rzeczywiście, z łatwością rozpuszcza różne substancje i wiele gazów z powietrza. Jest również szeroko stosowana w procesie oczyszczania zanieczyszczeń, ponieważ rozpuszcza cząsteczki.

Woda demineralizowana 1000 litrów

Zakłady przemysłowe we wszelakich procesach wykorzystują bardzo duże ilości wody demineralizowanej. Kupowanie małych ilości sprawia, że tracimy niepotrzebnie czas i możemy spowolnić produkcję. Woda demineralizowana 1000 L może być wykorzystywana w analizie chemicznej, medycynie oraz przy produkcji roztworów niezbędnych do zastrzyków, szczepionek czy kroplówek. Woda demineralizowana 1000 L używana jest przede wszystkim w farmacji i w przemyśle kosmetycznym, wobec czego warto zadbać o odpowiednią ilość tego płynu w swoim zakładzie produkcyjnym. Zakup wody w opakowaniach 1000 L jest bardzo ekologiczny i ekonomiczny. Przy kupowaniu wody demineralizowanej w pięciolitrowych bańkach zanieczyszczamy środowisko i generujemy większą ilość śmieci.

załadunek wody oczyszczonej